Çilekli Aşk Pastası

Çilekli Aşk Pastası Malzemeler

4 yumurta sarısı

100 gr toz şeker

50 gr su

300 gr çırpılmış krem şanti

200 gr süzme yoğurt

4 yaprak jelatin (buzlu suda 15 dakika bekletilmiş) 200 gr çilek

2 çorba kaşığı pudra şekeri

2 hazır kalp şekilli pandispanya

Süsleme İçin:

25-30 çilek şekerlemesi, file fıstık

Çilekli Aşk Pastası Yapılışı

1. Kremayı hazırlamak için; yumurta sarılarını mikserle çırpın.Toz şeker ve suyu bir tencerede kaynatıp koyulaşınca ateştan alın. Çırpılmış yumurta sarılarını yavaş yavaş şerbete ilave edin. Mikserle orta hızda 3-4 dk daha çırpın. Karışımı derin, çelik veya cam bir kaba alip süzme yogurdu ilave edin. Buzlu suda beklettiğiniz jelatini hafif ateşte eritin ve sürekli karıştırarak kremaya ekleyin.

2. Çilekleri yıkayıp ayıklayın. Pudra şekerini ekleyip robotta püre haline getirin. Hazırladığınız jelatinli kremaya çilek püresi ve çırpılmış krem şantiyi ilave edip iyice karıştırın. Pandispanyanın birini düz zemine yerleştirip sağ tarafından bir parça kesin. Diğer pandispanyanın ise sol tarafını kesin. Her iki parçayı da enine keserek iki dilime ayırın.

3. Sağ tarafı kesilmiş pandispanya dilimini düz bir tepsiye alın. Sol tarafı kesilmiş olanı birleştirerek ikili kalp şeklini oluşturun. Üzerine çilekli kremayı 1 cm kalınlığında sürün. Diğer pandispanya dilimlerini de aynı şekilde yerleştirerek kapatın. Kalan krema ile pastanın üzerini ve yanlarını kaplayın. Çilek şekerlemeleri ve file fıstıkla süsleyip buzdolabında iyice soğutun.

Hazırlama: 15 dk

Pişirme:

Kaç kişilik: 5

 

Tarif Bilgileri
recipe image
Tarifin İsmi
Çilekli Aşk Pastası
Tarifin Yazarı
Yayınlandığı Tarih
Hazırlanma Süresi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir