Borcamda Kek Tarifi

Borcamda Kek Tarifi Malzemeler

2 su bardağı elenmiş un

3 adet yumurta

1 paket vanilya

1 paket kabartma tozu

1 paket kakao

1 su bardağı sıvı yağı

1.5 su bardağı süt

1.5 su bardağı şeker

1 kaşık margarin

1 kaşık un

Üzeri

Ceviz ve hindistan cevizi

Borcamda Kek Tarifi Yapılışı

1. Kabın içerisine 3 adet yumurtayı kırıp çatal ile çırpalım. Çırptığımız yumurtaların içerisine 1,5 su bardağı şekeri ekleyelim ve üzerine de kakaoyu boşaltarak çırpma işlemine devam edelim. Karışıma son olarak sıvı ilavesi yapalım ve çırpıcı ile 5 dakika çırpalım. Hazır hale getirdiğimiz bu sıvı karışımdan 1 kupa bardağı kadarını ayıralım ve kalan diğer harcın içerisine unlu malzemeleri ilave edip metal karıştırıcı ile çırpmaya devam edelim.

2. Dikdörtgen bir borcam alalım ve içerisini önce margarin ile yağlayıp, ardından da un serpiştirelim. Daha sonra hazır hale getirdiğimiz kek hamurunu borcama boca edelim ve fırına gönderip 35 dakika kadar pişmeye bırakalım. Fırının ayarı borcam kek için 180 kadar olsa yeterli olacaktır. Pişmiş olan kekimizi fırından alalım ve soğumasını sağlamak için altına bez koyalım serin bir yerde bekletelim.

3. Kekimizi soğuması için altına kuru bez serilmiş bir tezgahın üzerine alalım ve üzerine önceden ayırdığımız sosu döküp içine çekmesini bekleyelim. Daha sonra sosunu çekmiş olan kekimizin üzerine ceviz ve Hindistan serpiştirip dilimleyelim.

Hazırlama: 15 dk

Pişirme: 40 dk

Kaç kişilik: 6

Tarif Bilgileri
recipe image
Tarifin İsmi
Borcamda Kek Tarifi
Tarifin Yazarı
Yayınlandığı Tarih
Hazırlanma Süresi
Oylama
51star1star1star1star1star Based on 1 Review(s)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir